Rektör'ün 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Değerli Hacettepeliler,

Sağlık sisteminin tüm çalışanları olarak bizler sorumluluk ve özveri isteyen, çalışma koşulları çok zorlu, yetişmiş insan gücü sınırlı bir alanda duygusal yükü ağır bir görevi yerine getirmekteyiz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bunu çok veciz olarak "Hekimlik mesuliyet yükü her şeyden, ölümden de ağır bir meslektir" diyerek belirtmiştir.
Ülkemizde sağlık çalışanlarının sorunları sadece bizlerin değil, hastalarımızın da içinde olduğu sistemin sorunudur. Bu konuda çalışanı ile hastasını birbirinden ayırmadan gözeten politikaların uygulanması, ancak gerçek bir iyileştirme sağlayacaktır. Üniversite Hastanelerimiz sağlık alanında yüksek seviyeli tanı ve tedavi hizmeti ile tedavisi güç hastaların umudu, ayrıca sağlık bilimlerinde Ülkemizin teminatıdır. Bu gerçeklik, taburcu ettiğimiz her bir hastada, başarıyla tamamladığımız her projede ve araştırmada kendini bir kez daha göstermektedir.
Ben mesleğine tutkuyla bağlı bir Hekim olarak, mensubu olduğum Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Hacettepe Üniversite Hastaneleri ve Hacettepeli sağlık çalışanları ile her zaman gurur duydum ve biliyorum ki aynı gururu sizler de yüreğinizde hissetmektesiniz.

Tüm Hacettepeli sağlık çalışanlarını saygıyla selamlıyor ve aramızda olmayan meslektaşlarımızı rahmetle anıyorum.

14 Mart Tıp Bayramı hepimize kutlu olsun.

Prof. Dr. A. Haluk Özen

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü Sıhhiye / ANKARA
Santral : 0.312 305 50 00 (Sıhhiye) • 0.312 305 50 50 (Beytepe)
HÜ Hastaneleri Telefonla Randevu Çağrı Merkezi: 444 4 444
HÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
Site Haritası