Nitelikli Sağlık Hizmetleri
Sayılarla Sağlık Hizmetleri
5
Hastane
1400+
Doktor
70000+
Yıllık Ameliyat
1250000+
Yıllık Ayaktan Hasta

Hacettepe Üniversitesi Hastanelerinde kendi alanında son gelişmeleri takip eden ve uygulayan öncü bir ekip çalışmaktadır. Tüm hastanelerde hem uygulama hem de eğitim hizmeti verilmektedir. Türkiye ve dünyanın dört bir yanından doktor ve akademisyenler Hacettepe Üniversitesi Hastanelerini gözlemci ve araştırmacı olarak ziyaret edebilmektedir.

70000+
Yıllık Ameliyat
1250000+
Yıllık Ayaktan Hasta
60000+
Yıllık Yatan Hasta
300+
Yıllık Organ Nakli

Tıp eğitiminde lider ve sağlık araştırmalarında uluslararası alanda ülkemizin en saygın kuruluşlarından olan Hacettepe Üniversitesi, kurulduğundan beri sağlık hizmetlerinde mükemmele ulaşmayı hedeflemiştir. Günümüzde modern tıbbın gerektirdiği tüm araç ve gerecin, üstün bilgi birikimine sahip çalışanlar tarafından kullanıldığı Türkiye’nin önde gelen sağlık merkezlerinden biridir.

5
Hastane
1400+
Doktor
160+
Yoğun Bakım Yatağı
1000000+
Yıllık Hasta Başvurusu

Hacettepe Üniversitesi Hastanelerinde çok sayıda laboratuvarda rutin klinik hizmetlerinin yanı sıra, hastalıkların moleküler/genetik tanısı da dahil olmak üzere tanı ve tedavisinde yeni yöntemlerin geliştirilmesi için bilimsel çalışmalar yapılmaktadır. Hem yurt içi hem yurtdışı kuruluşlarla birlikte güncel tedavilerin araştırıldığı birçok proje yürütülmektedir.

30+
Araştırma Laboratuvarı
200+
Araştırma Projesi
900+
Klinik Araştırma

Hacettepe Üniversitesi Hastanelerinde Tıp Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin mezuniyet öncesi ve mezuniyet sonrası eğitimleri ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin staj eğitimleri desteklenmektedir. Üniversitemiz sağlık eğitim alanı, üniversite yerleştirme sınavı sıralamasında üst sıralarda bulunan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

12000+
Mezuniyet Öncesi Öğrenci
2000+
Mezuniyet Sonrası Öğrenci
1000+
Akademisyen