Dünya Çapında Araştırma Üniversitesi
HACETTEPE’DE İNOVASYON
Sayılarla İnovasyon
1.800+
Teknokent Ar-Ge Projesi
270+
Ar-Ge Firması
1.600+
Tamamlanmış Teknoloji Transfer Projesi
100+
Milyon ₺ Toplam Teknoloji Transfer Projesi
İnovasyon Haberleri
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi ile İşletme Bölümü, üniversite öğrencilerinin girişimcilik becerilerini ölçebilecekleri oyunlaştırılmış bir özdeğerlendirme aracı ve becerilerini geliştirme...
11.06.2024 | Öğretim - Projeler - İnovasyon - Toplumsal Katkı
Üniversitemiz logolu ürünlerinin satışının gerçekleştirileceği, öğrencilerimizin, mezunlarımızın, personelimizi sosyalleşebileceği, Üniversitemizin kurumsal kimlik çalışmalarının bir parçası olan Hace...
03.05.2024 | Yönetim - İnovasyon
Üniversitemizden 9 proje, TÜBİTAK 1001- Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı kapsamında desteklendi.
05.01.2024 | Araştırma - Projeler - İnovasyon
Üniversitemizden 6 proje, TÜBİTAK 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı kapsamında desteklenmesine karar verilen 240 proje arasında yer aldı.
27.02.2023 | Araştırma - Projeler
İnovasyon Ekosistemi
Teknokent
Dünyaya yeni endüstriyel ürün ve yeni teknoloji üretmek, evrensel bilime, teknolojiye ve insanlığa katkıda bulunacak artı değerler oluşturmak vizyonu ile hareket eden Hacettepe Teknokent 18 yıllık tecrübesi ile ülkemizde, üniversite-sanayi işbirliğini en üst düzeye çıkararak ileri teknoloji kullanan veya üreten şirketlerin oluşumunu ve büyümesini desteklemek, mevcut kaynaklarını daha verimli kullanmalarını sağlamak veya yeni kaynak yaratılması amacıyla yenilikçi ileri teknoloji ve yazılım geliştirme alanlarında faaliyet gösterecek şirketlere AR-GE çalışmalarını yürütebilecekleri ortam ve destek sağlamaktadır.