Üniversitemiz Otomobil ve Motor Sporları Topluluğu ile Araştırma Geliştirme Topluluğu’nun ortaklaşa tasarladığı Formula Aracı HUR01, 8-12 Temmuz 2015 tarihlerinde İngiltere'nin Silverstone Formula 1 pistinde gerçekleşen yarışmada mühendislik tasarımı kategorisinde üçüncülük kazanmıştır.

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, kendi tasarladıkları HUR01 aracı ile dünyanın en büyük proje ve mühendislik yarışması sayılan Formula Student yarışmasında ülkemizi gururlandırarak 3. lük alan ekibe plaket takdim etti.

Rektör Tuncer’i makamında ziyaret eden ekip, nasıl bir çalışmayla yarışmaya hazırlandıklarını anlattı. Rektör Tuncer, öğrencilere projelerinde her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirterek, her birinin adına yaptırılan başarı plaketlerini takdim etti.

Hacettepe Üniversitesi Otomobil ve Motor Sporları Topluluğu ile Araştırma Geliştirme Topluluğu’nun ortaklaşa tasarladığı Formula Aracı HUR01, 8-12 Temmuz 2015 tarihlerinde İngiltere’nin Silverstone Formula 1 pistinde gerçekleşen yarışmada mühendislik tasarımı kategorisinde 3. olarak büyük bir başarıya imza atmıştı.

Dünyanın önde gelen üniversitelerinden 150’ye yakın takımın katıldığı yarışmaya bu sene araç tasarımıyla katılan Hacettepe Racing, 2016’da tasarladığı aracın üretimini tamamlayarak, ülkemizi Klasman 1’de temsil edecek.

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü Sıhhiye / ANKARA
Santral : 0.312 305 50 00 (Sıhhiye) • 0.312 305 50 50 (Beytepe)
HÜ Hastaneleri Telefonla Randevu Çağrı Merkezi: 444 4 444
HÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
Site Haritası