Korana Duyuru 5

Hacettepe Üniversitesi Coronavirus (Covid-19)-Duyuru 5
(17 Mart 2020)

Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri acil servisi, poliklinikleri ve yataklı servisleri olmak üzere tüm kapasitesi ve personeli ile hizmet vermeye devam etmektedir.

16 Mart 2020 Pazartesi günü Web sayfamızda yayımlanan Hacettepe Üniversitesi "Coronavirus (Covid-19) Duyuru 3" kapsamında yazılan 6 no'lu madde ile ilgili olarak uygulamaya yönelik ayrıntılı açıklama yapmak gereği hasıl olmuştur.

  1. Hastalarımızın, hasta bireylerin ve bulaş riskinin çok olduğu hastane ortamında sağlıklarını riske etmemek için, acil olmayan durumlarda öncelikle birinci basamak sağlık hizmeti veren aile hekimlerine başvurmaları önerilmektedir.
  2. Aynı nedenle, kronik hastalık tanısıyla takibimizde olan hastalarımızın, hekimlerinin oluru ile takip aralıklarının uzatılması, bunun mümkün olamadığı durumlarda hastanelerimizde gerekli takip ve tedavilerinin yapılması uygun görülmüştür.

Üniversitemiz sağlık çalışanlarının sağlık hizmeti sunum sürecinde yukarıdaki prensiplere hassasiyetle riayet ederek çalışmalarını rica ederim.

Prof. Dr. A. Haluk Özen
Rektör

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü Sıhhiye / ANKARA
Santral : 0.312 305 50 00 (Sıhhiye) • 0.312 305 50 50 (Beytepe)
HÜ Hastaneleri Telefonla Randevu Çağrı Merkezi: 444 4 444
HÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
Site Haritası