Korona Duyuru 9

Hacettepe Üniversitesi Coronavirus (Covid-19)-Duyuru 9
(24 Mart 2020)

Daha önce 16/03/2020 tarihinde Duyuru 3 kapsamında Polikliniklerde “acil hastalar” dışı hasta kabul edilmemesi ve acil ameliyatların dışında ameliyatların sınırlandırılması gerekliliği ifade edilmişti.

Bu duyurudan bir gün sonra 17/03/2020 tarihinde yayınladığımız Duyuru 5 kapsamında ise daha ayrıntılı bir açıklama gereği duyulmuş ve takibimiz altında olan hastaların, mümkünse takip aralıklarının uzatılması, mümkün olmadığı durumlarda hastanelerimizde gerekli takip ve tedavilerinin yapılmasının uygun olduğu belirtilmişti.

Ancak, bazı birimlerimizde bu duyurumuzun Yanlış değerlendirilerek yanlış uygulamalar yapıldığı gözlenmiştir. Hacettepe Üniversitesi Hastanelerinde, takibimiz altında olan veya kurumumuzdan sağlık hizmeti alma ihtiyacı olan hastaların polikliniklerimizden hizmet alması gerekmektedir.  Bu kapsamda yukarıda tanımlanan takip ve tedavisi ayaktan poliklinik şartlarında planlanabilecek hastalara yönelik hizmetin sürdürülmesi önem taşımaktadır.

Dinamik bir süreç olan Covid-19 salgınında sağlık hizmeti sunumunda önümüzdeki günlerde değişik bir tablo oluşması halinde değişen yaklaşımlar her zaman olduğu gibi duyurular aracılığı ile sizlerle paylaşılacaktır.

Prof. Dr. A. Haluk Özen
Rektör

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü Sıhhiye / ANKARA
Santral : 0.312 305 50 00 (Sıhhiye) • 0.312 305 50 50 (Beytepe)
HÜ Hastaneleri Telefonla Randevu Çağrı Merkezi: 444 4 444
HÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
Site Haritası