Nitelikli Sağlık Hizmetleri
Eğitim

Hacettepe Üniversitesi Hastanelerinde Tıp Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin mezuniyet öncesi ve mezuniyet sonrası eğitimleri ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin staj eğitimleri desteklenmektedir. Üniversitemiz sağlık eğitim alanı, üniversite yerleştirme sınavı sıralamasında üst sıralarda bulunan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Tıp Fakültesi mezuniyet öncesi öğrencileri eğitimlerinin son üç yılında, Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri ise son iki yılında hastanelerdeki tanı ve tedavi süreçlerine uzman gözetiminde katılmaktadırlar.

Hemşirelik Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu gibi sağlık hizmeti ekibi içerisinde yer alan tüm fakültelerin stajyerleri ise pratik eğitimlerini sağlık yerleşkesinin farklı noktalarında, ilgili alanın uzmanlarının gözetimi altında tamamlamaktadırlar.

Türkiye'nin ilk MD-PhD programı özgün, yaratıcı ve güncel bilim insanı yetişmesinde öncü bir program olarak Hacettepe Üniversitesi'nde devam etmektedir.

Sağlık yerleşkesinde tüm çalışanlar, Kalite Komisyonu ve Kalite Koordinatörlüğü önderliğinde düzenli olarak hizmet içi eğitimi almakta, sertifika ve yetkinlik programlarına katılmaktadır. Klinik rehberler aktif olarak güncellenmekte, bölümler ve disiplinler arası toplantılar ile bu güncellemeler sistematik olarak yapılmaktadır.