Nitelikli Sağlık Hizmetleri
Sağlık Hizmetleri

Tıp eğitiminde lider ve sağlık araştırmalarında uluslararası alanda ülkemizin en saygın kuruluşlarından olan Hacettepe Üniversitesi, kurulduğundan beri sağlık hizmetlerinde mükemmele ulaşmayı hedeflemiştir. Günümüzde modern tıbbın gerektirdiği tüm araç ve gerecin, üstün bilgi birikimine sahip çalışanlar tarafından kullanıldığı Türkiye’nin önde gelen sağlık merkezlerinden biridir.

Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri, JCI (Joint Commission International) tarafından akredite edilen İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi, Erişkin Hastanesi ve Onkoloji Hastanesi’nden oluşmaktadır. Ayrıca Sıhhiye yerleşkesinde Diş Hekimliği Hastanesi ve Beytepe yerleşkesinde Beytepe Hastanesi bulunmaktadır. Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri JCI standartlarında Türkiye’deki ilk kamu hastanesidir. İlk olarak 2007 yılında başlamış olan JCI süreci, Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri’nin en son 21 Ocak 2018 yılında ‘’Akademik Tıp Merkezi Hastanesi’’ olarak akredite olmasıyla devam etmektedir.

Hastanelerimizde sağlık hizmeti verilirken bir takım çalışması uygulanmaktadır. Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Hemşirelik, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Sağlık Bilimleri Fakültelerinin ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun yer aldığı Sıhhiye yerleşkesinde çalışan dünyanın seçkin bilim insanlarının bilgi birikimleri sayesinde en yaygınından en nadirine tüm hastalıkların tanı, tedavi ve izlemleri yürütülmektedir. Hacettepe Üniversitesi Hastanelerinde yaklaşık olarak 4000 sağlık çalışanı, 270 profesör, 100 doçent, 50 doktor öğretim üyesi ve 75 öğretim görevlisi doktor görev yapmaktadır.

Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Türkiye’nin ve dünyanın her bölgesinden hasta başvurusu alan bir referans merkezidir.