Nefes Alan Yerleşkeler
Ulaşım

Sıhhiye yerleşkesi, Ankara’nın ilk yerleşim bölgesi olan Ulus semti ile Hamamönü semtleri arasındaki bölgede yer almaktadır. Bu yerleşke Sıhhiye, Kurtuluş, Kızılay, Opera ve Samanpazarı’ndan 10-15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Beytepe yerleşkesi Eskişehir Yolu Üniversiteler Mahallesinde yer almaktadır. Beytepe Yerleşkesine toplu taşıma ile Kızılay-Çayyolu metro hattı kullanılarak ulaşım sağlanabilir. Beytepe metro durağından yerleşkeye Beytepe köprüsünden kalkan otobüsler ile ulaşılmaktadır. Beytepe Yerleşkesi ile Sıhhiye Yerleşkesi arası ulaşım ring seferleri ile sağlanmaktadır.

Sıhhiye Yerleşkesine Ulaşım

Sıhhiye Yerleşkesi, Ankara’nın ilk yerleşim bölgesi olan Ulus semti ile Hamamönü semtleri arasındaki bölgede yer alır. Bu yerleşke; Sıhhiye, Kurtuluş, Kızılay, Opera ve Samanpazarı’ndan 10-15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Sıhhiye Yerleşkesi’ne çeşitli semt ve ilçelerden ulaşım, belediye otobüsü ve dolmuşun yanı sıra banliyö treni, metro ve Ankaray ile sağlanabilir. Özel aracı ile gelecek olan ziyaretçilerimiz yerleşkeye, Sıhhiye veya Kurtuluş ana giriş kapısından giriş yapabilirler.

Beytepe Yerleşkesine Ulaşım

Beytepe yerleşkesi Eskişehir Yolu Üniversiteler Mahallesinde yer almaktadır. Beytepe Yerleşkesine toplu taşıma ile Kızılay-Çayyolu metro hattı kullanılarak ulaşım sağlanabilir. Beytepe metro durağından yerleşkeye Beytepe köprüsünden kalkan otobüsler ile ulaşılmaktadır. Toplu taşıma ile ilgili detaylı bilgiyi EGO web sayfasından edinebilirsiniz.
Özel araç ile Ankara-Eskişehir yolu üzerinden, Beytepe Köprüsü ile yerleşkenin A ana giriş kapısına ulaşılır. Köprüden önce Hacettepe yönlendirme tabelaları mevcuttur. Ana giriş kapısından girildikten 3 km sonra yerleşke içi yönlendirme levhaları size yardımcı olacaktır.
Güz ve Bahar Dönemlerinde, Beytepe Yerleşkesine semtlerden özel servis araçları ile ulaşım imkânı bulunmaktadır. Bu konudaki ayrıntılı bilgi, Hacettepe Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı web sayfasında duyurulmaktadır.